среда, 25 мая 2016 г.

Budowa ploty plastikowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na budowę oraz raportowania tego faktu gminie wyjąwszy szczególne przypadki.

Projekotwanie ogrodzenia Winylowe na plot i bramkę sztachetowa nie wymaga pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego z wyjątkiem szczególnych wypadków.

Plot Winylowe na ogrodzenie i furtkę ogrodzeniowa nie przewyższające wielkości 2,2 m wznoszone pośrodku dwoma graniczącymi działkami nie wymagają żadnych formalności biurowych. Dotyczy to także ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń w sąsiedztwie dróg prywatnych oraz wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plotki z Winylu na plot i furtę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji płotu powinno określać gatunek ogrodzenia, sposób zrealizowania jego montażu a także planowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dołączyć deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamiarach budowlanych i jeśli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Czasem do stawiania sztachetki z Winylu na ogrodzenie i bramkę ze sztachet potrzebne są specjalne uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dobach od momentu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile biuro nie wniesie uprzednio sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, kiedy planowane sztachetki z plastyku na ogrodzenie i furtkę sztachetowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej szosy. W przypadku gdy proponowane plotki Winylowe na plot i bramę ze sztachetprzypuszczalnie może grozić bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez dwa lata. Brak zapoczątkowania prac przez ów okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku ochoty zbudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий