вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone ogrodzenia z drewna błyskawicznie się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny czar oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od należytego i starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy naszych prac. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drzewa istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, jednakże nie stworzy na jego powierzchni ochronnego filmu. Konserwowane w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy płot przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ten wariant ogrodzeń jest w całości odporny na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają również biokorozji więc służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий